Vrchařská koruna

Valašska


VKV startuje v sobotu, přinášíme manuál k novému způsobu předání fotek organizátorům

16.04.2021 4:15:03
1904x Zobrazeno

V sobotu 17. dubna odstartuje 9. ročník ON Semiconductor VKV. Jeho hlavní novinkou bude změna ve způsobu předání fotodokumentace zdolaných vrcholů organizátorům. Zatímco v minulých letech jste fotky zasílali e-mailem, od letoška si je budete ukládat ukládat ve svém profilu na webu (později propojeném s mobilním aplikací) www.vk-bike.eu, který pro véčkaře spolu s mobilní aplikací „Vrchařská koruna“ vyvíjí partner VKV – společnost Navmatix. Ačkoliv někteří véčkaři si již profil vytvořili a celý systém vyzkoušeli v testovací verzi, mnozí tak zatím neučinili. A abychom jim situaci usnadnili, připravili jsme následující manuál, který krok za krokem popisuje, jak se zaregistrovat a jak fotky následně ukládat. Prostě jak to celé bude fungovat. Nebojte, není to tak složité, jak se může na první pohled zdát.

REGISTRACE

 1. Na webu www.vk-bike.eu klikněte vpravo nahoře na ikonu postavy a následně na „Přihlásit“.

 2. Pokud nechcete použít přihlášení prostřednictvím facebookového nebo google účtu, klikněte na „Registrace“.

 3. Zadejte své jméno, příjmení, preferovaný jazyk, e-mailovou adresu, 2x heslo (musí mít nejméně 8 znaků, z nichž aspoň jeden musí být číslo a jeden znak speciální – tzn. ani písmeno, ani číslo) a zaškrtněte „Souhlasím s podmínkami“.

 4. Do schránky vašeho e-mailu, který jste zadařil při registraci, obdržíte zprávu. V ní potvrďte registraci kliknutím na „zde“ a zadejte své heslo.

 5. Na webu www.vk-bike.eu se přihlaste přihlašovacími údaji, které jste zadali.

 6. Ve svém uživatelském profilu si vyplňte chybějící údaje. Zejména datum narození a město.

 7. Vpravo nahoře klikněte na kostičky a následně na „Vrchařské koruny“, čímž se dostanete na hlavní stránku rozcestníku Vrchařských korun www.vk-bike.eu.

 8. Pokud se účastníte kategorie VKV junior – s Austinem na vrchol!, klikněte vpravo nahoře na ikonu postavy a následně na „Můj profil“.

 9. V kolonce „Škola“ vyberte školu, kterou navštěvujete v roce 2021. Pokud ji v nabídce nenajdete, klikněte na „Nemůžu najít svou školu“ a vyplněním následujícího formuláře nám odešlete pokyn, abychom školu do nabídky doplnili. Jakmile tak učiníme, můžete si školu do svého profilu zadat.

 10. Stejný je postup u kolonky „Sportovní klub“, kterou si vyplníte, pokud nějaký sportovní klub navštěvujete.

Tímto máte registraci ukončenu.

PŘIHLÁŠENÍ K VKV A NAHRÁVÁNÍ FOTEK Z VRCHOLŮ

 1. Pokud se chcete v roce 2021 účastnit některé z kategorií ON Semiconductor Vrchařské koruny Valašska, na hlavní stránce rozcestníku www.vk-bike.eu si otevřete „Vrchařská koruna Valašska“.

 2. Následně klikněte na „Kategorie“ a nabízí se vám výběr všech kategorií, které jsou pro rok 2021 vyhlášeny: ON Semiconductor VKV 2021 (hlavní kategorie): určena všem cyklistům (ne cyklistům na elektrokolech VKV junior – s Austinem na vrchol!: určena žákům mateřských, základních a středních škol VKV bez bariér – hendikepovaní: určená cyklistům s hendikepem VKV bez bariér – přívěsné vozíky: určená cyklistům s přívěsnými vozíky a sedačkami VKV bez bariér – elektrokola: určená cyklistům s elektrokoly

Zapojit se lze do více kategorií. Např. v juniorské kategorii je z 50 vypsaných vrcholů 20 shodných s hlavní kategorií, tudíž junioři se zdoláním této dvacítky vrcholů mohou stát i držiteli hlavní kategorie. Účastníci VKV bez bariér mají shodné vrcholy jako hlavní kategorie, tzn. účastníci kategorií hendikepovaných nebo přívěsných vozíků se zdoláním všech 20 kopců stávají i držiteli hlavní kategorie. Neplatí to o účastnících kategorie elektrokol, která sice také má shodné vrcholy s hlavní kategorií, ovšem do hlavní kategorie se lze zapojit pouze na klasickém kole, nikoliv na elektrokole!

 1. Pokud máte jasno o kategorii, do které se chcete zapojit, otevřete její stránku a klikněte nahoře na „Zapojit se“. Pozor! Pokud se chcete zapojit do více kategorií současně (např. hlavní i juniorská kategorie nebo hlavní kategorie i kategorie hendikepovaných nebo přívěsných vozíků), je třeba si rozkliknout stránku všech těchto kategoriích v každé z nich zadat „Zapojit se“.

 2. Na stránce každé kategorie se vám objeví výčet všech vyhlášených vrcholů pro rok 2021. Každý vrchol si můžete otevřít a pročíst si k němu různé zajímavosti včetně tipů na výjezd. Současně pak na stránce každého vrcholu je kolonka pro nahrávání vrcholové fotografie. Nahrát ji můžete výběrem příslušného snímku, uloženého ve vašem počítači/telefonu.

 3. Ukládat fotografie zdolaných vrcholů můžete průběžně (doporučujeme to hlavně u juniorské kategorie, aby se mohlo sledovat průběžné pořadí jednotlivců, škol a sportovních klubů) nebo až po zkompletování všech vrcholů.

 4. V každé kategorii máte možnost uložit ve speciální kolonce vaši nejoblíbenější fotku z některého vrcholu. Tato fotka se v systému uloží ve vyšším rozlišení, a to proto, aby ji organizátoři mohli použít při vašem zveřejnění coby držitele příslušné kategorie na webu a facebooku VKV.

UKONČENÍ ROČNÍKU

 1. Pokud se účastníte hlavní kategorie ON Semiconductor VKV nebo kategorie elektrokol v rámci VKV bez bariér, pak ve chvíli, kdy do svého profilu uložíte fotky ze všech 20 vrcholů, dorazí organizátorům zpráva o tom, že se stáváte kandidáty na držitele. Organizátoři následně vaše vrcholové fotky v systému zkontrolují a v případě, že je vše v pořádku, obdržíte e-mailem zprávu, že jste se stali držiteli VKV v příslušné kategorii. Pokud jsou ve vaší fotodokumentaci nesrovnalosti a některý snímek není uznán, rovněž o tom obdržíte e-mailem zprávu.

 2. Pokud se účastníte kategorie VKV junior – s Austinem na vrchol! nebo kategorií hendikepovaných či přívěsných vozíků v rámci VKV bez bariér, sleduje se počet vámi zdolaných vrcholů průběžně. Tzn. při nahrání fotky z každého vrcholu do vašeho profilu se tato změna organizátorům zobrazí a oni ji zkontrolují. V případě schválení fotky ze strany organizátorů se tato skutečnost zobrazí v průběžném pořadí příslušné kategorie tím, že se vám o tento schválený vrchol navýší celkové skóre zdolaných vrcholů a vy se v celkovém pořadí posunujete. Tato změna se samozřejmě v juniorské kategorii automaticky zohledňuje také v pořadí škol a sportovních klubů, tzn. za každý váš zdolaný vrchol přibývá vaší škole i sportovnímu klubu jeden bod do celkového pořadí.

 3. Již v průběhu ročníku, ale nejlépe až po ukončení vašeho zapojení do VKV můžete ve svém profilu vyplnit dotazník účastníka. Ostatním účastníkům se zobrazí až ve chvíli, kdy se stáváte držiteli příslušné kategorie.

 4. Pokud v minulých letech nezaslali zákonní zástupci účastníků ve věku do 18 let organizátorům souhlas se zveřejněním jména svého dítěte, budou do doby zaslání tohoto souhlasu vedení v pořadí anonymně. Formulář souhlasu naleznete pod odkazem http://vkv-bike.cz/wp-content/uploads/2018/04/souhlas_vkv_junior.pdf. Vyplněný a podepsaný je třeba jej zaslat e-mailem na adresu junior@vkv-bike.cz.

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY

Proč mi při registraci systém nechce přijmout mnou zadané heslo?

Heslo musí obsahovat jeden znak, který není písmenem, ani číslicí. Musí tedy obsahovat jeden speciální znak jako například: *, -, _, ! a podobně.

Můžu pod jedním uživatelským účtem ukládat fotky za více osob?

Každý účastník musí mít svůj unikátní účet. To znamená, že pokud jezdí více osob ve skupině a dříve poslal fotky mailem jen jeden za všechny členy skupiny, nyní to již není možné.

Jak funguje ukládání fotek, když se účastním v daném ročníku více kategorií?

Děti a mládež se zdoláním vrcholů juniorské kategorie, automaticky stávají i držiteli kategorie hlavní. To samé platí u účastníků kategorií VKV bez bariér – hendikepovaní a přívěsné vozíky. I oni se při zdolání všech vrcholů VKV bez bariér stávají automaticky držiteli hlavní kategorie. V těchto případech je potřeba, aby účastníci uložili v systému na www.vk-bike.eu uložili fotky nejen do kategorie VKV junior, resp. VKV bez bariér, ale poté i do hlavní kategorie ON Semiconductor VKV, jinak do hlavní kategorie nebudou zařazeni. Samozřejmě to platí i naopak. Příklad: Pokud cyklista v systému uloží své fotky pouze do hlavní kategorie, ačkoliv odjezdil vrcholy s přívěsným vozíkem, je třeba, aby tyto fotky uložil i do kategorie VKV bez bariér – přívěsné vozíky. Jen tak se stane držitelem obou kategorií.

Musím fotky před ukládáním nějak upravit? Například zmenšit?

Systém si fotky sám zmenší. Pouze v případě jedné fotografie, kterou si z vrcholových snímků sami vyberete a uložíte do příslušné kolonky, bude zachován větší rozměr. Je to z toho důvodu, že tuto fotku použijeme při vašem představení coby držitele VKV.

Musím fotky do systému nahrávat průběžně nebo až po dokončení posledního vrcholu?

Protože výsledky juniorské kategorie a také kategorií VKV bez bariér – hendikepovaní a přívěsné vozíky se aktualizují průběžně, prosíme v těchto případech také o průběžné ukládání fotek. V případě hlavní kategorie a kategorie VKV bez bariér – elektrokola je to jedno. Informace o tom, že jste některou z těchto kategorií dokončili, se nám v systému objeví až ve chvíli, kdy nahrajete poslední foto a teprve po našem odsouhlasení správnosti snímků se váš výsledek projeví i v celkovém pořadí.

Co mám dělat, když ve výčtu škol (sportovních klubů) chybí moje škola (sportovní klub)?

Ve vašem profilu klikněte na „Nemůžu najít svou školu“ („Nemůžu najít svůj sportovní klub“) a vyplňte chybějící údaje.

Michal Horský