Vrchařská koruna

Spiša


Milí priatelia cyklisti a cyklistky!

Po roku pre vás pre veľký úspech opäť spúšťame horskú cyklistickú výzvu Vrchárska koruna Spiš 2021. Pridávame sa tak k ďalším 26 regiónom v Čechách a na Slovensku, kde táto výzva prebieha. Výzva pozostáva z 20 obľúbených cyklistických lokalít a vrcholov zaujímavých či už výhľadmi, okolitou prírodou, kultúrnymi pamiatkami alebo charakterom samotnej cesty k nim. Zdolajte ich všetky a ovládnite celú Vrchársku korunu Spiš.

Pravidlá výzvy:

Výzva je určená pre všetkých milovníkov horskej cyklistiky bez rozdielu veku, pohlavia alebo výkonnosti. Zapojenie sa do Vrchárskej koruny Spiš 2021 je pre všetkých bezplatné, to znamená že sa nehradí žiadne štartovné. Zároveň nie je potrebné sa nikam vopred registrovať. Čestný titul pokoriteľa/pokoriteľky Vrchárskej koruny Spiš 2021 získa každý, kto od mája do konca októbra 2021 na klasickom horskom alebo crossovom bicykli (nie e-biku s elektrickým pohonom) zdolá 20 cyklisticky atraktívnych lokalít v našom regióne, uvedených v tabuľke na stiahnutie nižšie. Aby ste to nemali také jednoduché, oproti minulému ročníku sme do výzvy zaradili aj 5 „objavných“ lokalít, ktoré sú na prvý pohľad oku skryté a treba ich vypátrať a objaviť. Ako dôkaz o zdolaní jednotlivých lokalít slúžia vaše selfie fotografie z určených miest, ktoré nám môžete zaslať na mailovú adresu našej Oblastnej organizácie cestovného ruchu Slovenský raj & Spiš, info@raj-spis.sk. Na každej fotografii by malo byť vidno Vašu tvár, bicykel a orientačný objekt v teréne, ktorý je tiež ku každej lokalite uvedený v tabuľke. Do výzvy sa zapája každý cyklista/cyklistka jednotlivo (nie skupinky). Ten, kto úspešne zdolá všetkých 20 lokalít a zašle nám z nich svoje fotografie vrátane svojej poštovej adresy, od nás po ukončení výzvy získa diplom čestného absolventa Vrchárskej koruny Spiš 2021 spolu s malým vecným darčekom. Zároveň budú všetci úspešní absolventi a absolventky výzvy zaradení/é do žrebovania o hodnotný cyklistický darčekový balíček. Viac informácií o celom projekte sa môžete dočítať na oficiálnej webovej stránke Vrchárskych korún, www.vk-bike.eu

*Vaše fotografie, ktoré nám v rámci výzvy Vrchárska koruna Spiš 2021 zašlete, budú podľa pravidiel výzvy zverejnené v príslušnej fotogalérii na našej webovej stránke vraji.sk. Svojim zapojením sa do výzvy vyjadrujete súhlas so zverejnením fotografií. Nebudeme ich využívať žiadnym iným spôsobom a na žiadne iné účely, ani poskytovať tretím stranám.

Prajeme vám veľa úspešných kilometrov v sedle vášho bicykla a množstvo krásnych zážitkov na potulkách našim regiónom!

Súťaž o najkrajšiu fotografiu z Vrchárskej koruny Spiš

Popri účasti na Vrchárskej korune Spiš 2021 vás pozývame zapojiť sa aj do súťaže o najkrajšiu fotografiu z vašich cyklistických potuliek (nie je podmienkou). Ak nám popri svojich selfie fotografiách z 20 lokalít výzvy zašlete aj jednu vašu „TOP“ fotku z regiónu, ktorá by vystihovala motto: „Vitajte v Cykloregióne Spiš – južná časť!“, budete zaradení do zlosovania o ďalší atraktívny balíček darčekových predmetov od OOCR Slovenský raj & Spiš.

*Zapojením sa do súťaže o najkrajšiu fotografiu z Vrchárskej koruny Spiš autor fotografie udeľuje OOCR Slovenský raj & Spiš právo v budúcnosti používať túto súťažnú fotografiu pre marketingové účely a propagáciu destinácie.

Oblast

Národný park Slovenský raj a región južný Spiš

Organizátoři

Oblastná organizácia cestovného ruchu SLOVENSKÝ RAJ & SPIŠ (OOCR)