Vrchařská koruna

Vrchárska koruna Spiša


Milí priatelia cyklisti a cyklistky!

Spúšťame pre vás už 5. ročník obľúbenej cyklistickej výzvy Vrchárska koruna Spiš. Pridávame sa tak k viac ako dvadsiatke regiónov v Čechách a na Slovensku, kde výzva rovnako prebieha. Pozostáva z 20 obľúbených cyklistických lokalít a vrcholov zaujímavých či už výhľadmi, okolitou prírodou, kultúrnymi pamiatkami alebo charakterom samotnej cesty k nim. Zdolajte ich všetky a ovládnite celú Vrchársku korunu Spiš.

Pravidlá výzvy: Výzva je určená pre všetkých milovníkov horskej cyklistiky bez rozdielu veku, pohlavia alebo výkonnosti. Zapojenie sa do Vrchárskej koruny Spiš 2024 je pre všetkých bezplatné, to znamená že nemusíte hradiť žiadne štartovné. Zároveň nie je potrebné sa nikam vopred registrovať. Čestný titul pokoriteľa/pokoriteľky Vrchárskej koruny Spiš 2024 získa každý, kto od 4. apríla do 30. novembra 2024 zdolá na klasickom horskom bicykli (nie e-biku s elektrickým pohonom) stanovených 20 cyklisticky atraktívnych lokalít na Spiši. Ako dôkaz o ich zdolaní slúžia vaše selfie fotografie z jednotlivých miest, ktoré nám môžete zaslať na mailovú adresu Oblastnej organizácie cestovného ruchu Slovenský raj & Spiš, info@raj-spis.sk. Na každej fotografii by malo byť vidno Vašu tvár, bicykel a orientačný objekt v teréne, ktorý je tiež ku každej lokalite uvedený. Do výzvy sa zapája každý cyklista/cyklistka jednotlivo (nie skupinky).

Ten, kto úspešne absolvuje všetkých 20 lokalít a zašle nám z nich svoje fotografie vrátane svojej poštovej adresy, od nás po ukončení výzvy získa diplom čestného absolventa Vrchárskej koruny Spiš 2024 spolu s malým vecným darčekom. Viac informácií o celom projekte vrchárskych korún sa môžete dočítať na oficiálnej webovej stránke projektu, www.vk-bike.eu

*Vaše fotografie, ktoré nám v rámci výzvy Vrchárska koruna Spiš 2024 zašlete, podľa pravidiel výzvy zverejníme v príslušnej fotogalérii na našej webovej stránke www.vraji.sk. Svojim zapojením sa do výzvy vyjadrujete súhlas so zverejnením fotografií. Nebudeme ich využívať žiadnym iným spôsobom a na žiadne iné účely, ani poskytovať tretím stranám.

Detská Vrchárska koruna Spiš Pre deti do 15 rokov už po tretí krát spúšťame Detskú vrchársku korunu Spiš. Úlohou malých cyklistických nadšencov je zdolať spolu s dospelým doprovodom na bicykli ľubovoľných 7 lokalít výzvy podľa vlastného výberu. Po zaslaní fotografií z týchto lokalít na našu mailovú adresu info@raj-spis.sk od nás rovnako získajú čestný diplom a vecnú odmenu.

Súťaž o najkrajšiu fotografiu z Vrchárskej koruny Spiš 2024 Popri účasti na Vrchárskej korune Spiš 2024 vás pozývame zapojiť sa aj do súťaže o najkrajšiu fotografiu z vašich cyklistických potuliek (nie je podmienkou). Ak nám popri svojich selfie fotografiách z 20 lokalít výzvy zašlete aj jednu vašu „TOP“ fotku z regiónu, ktorá by vystihovala motto: „Vitajte v Cykloregióne Spiš – južná časť!“, budete zaradení do zlosovania o ďalší atraktívny balíček darčekových predmetov od OOCR Slovenský raj & Spiš.

*Zapojením sa do súťaže o najkrajšiu fotografiu z Vrchárskej koruny Spiš autor fotografie udeľuje OOCR Slovenský raj & Spiš právo v budúcnosti používať túto súťažnú fotografiu pre marketingové účely a propagáciu destinácie.

Prajeme vám veľa úspešných kilometrov v sedle vášho bicykla a množstvo krásnych zážitkov na potulkách našim regiónom!

Oblast

Cykloregión Spiš - južná časť

Organizátoři

Oblastná organizácia cestovného ruchu SLOVENSKÝ RAJ & SPIŠ (OOCR)

Vrchárska koruna Spiša

Kontakt