Vrchařská koruna

Východních Čech


Sedmnáctý držitel VKVČ 2020 - cyklistická kategorie - Jiří Nožička

06.08.20 5:45:21
766x Zobrazeno

Během tří dnů objel všech dvacet vrcholů a 1.8.2020 se stal sedmnáctým držitel Jiří Nožička z Pardubic. Při nich našlapal přes 450 km, nastoupal výškových metrů 5000 (dělal si odbočky na kešky 😃. Ocelové trekové kolo (z devadesátých let) s naložením - váha 54 kg. Celou cestu sebou vezl docela těžký stan, ale ani jednou ho nepoužil, ale vypadalo to drsně 😄.

30.7 Deblov, Krkaňka, Šibenice, Klokočov, Trhová Kamenice, Budislav, Semanín 31.7. Choceň, Potštejn, Vamberk, Žamberk, Studený, Polom, Říčky 1.8. Velká Deštná, Ostružník, Skutina, Sendraž, Zvičina, Černilov

Díky pánové za organizaci - tohle mě bavilo i když některé vrcholy byly fakt spíš z kategorie pro pěší 😄. Navázal tak na zisk VKVČ 2019 a zimní VKVČ 2019 - 2020 v cyklistické kategorii. K tomu mu gratuluji.

Rozhovor s ním si můžete přečíst zde :

 1. otázka - Které tři vrcholy tě nejvíce zaujaly ? Určitě Velká Deštná, tam to mám rád, Ostružník byl taky fajn a pak určitě Stonehenge.
 2. otázka - Měl jsi při dobývání vrcholů defekt , nebo jiný cyklistický problém ? Jj sjezd od Haničky jsem na naloženém kole trošku moc rozjel a přestože mám docela dobré pláště proti průrazu, tak jsem píchnul. Ale bylo hezky a nebylo kam spěchat, takže výměna duše nebyl problém.
 3. otázka - Použil jsi při dobývání vrcholů vlak, nebo auto na přiblížení ? Nebo jsi vše ujel na kole ?Všechno na kole na jeden zátah v kuse.
 4. otázka - Použil jsi při zdolávání vrcholů mtb, trek, gravel, nebo silniční kolo ? Případně můžeš napsat i značku svého kola, kol. Asi 30 let starý, lehce orezlý ocelový trek Author Stratos.
 5. otázka - Dobýval jsi vrcholy sám, nebo s někým ? První polovinu s kámošem Lukášem, z Pastvin už jsem to dojel na singlu.
 6. otázka - Kolik km jsi najel v rámci VKVČ 2020 a jaký čas jsi strávil na kole, případně kolik jsi nastoupal výškových metrů k vrcholům ? 450 km, čas jízdy asi tak 25 hodin.
 7. otázka - Stáhnul sis mobilní aplikaci VK a použil jsi jí někdy ? Ne jezdím podle gpsky.
 8. otázka - Který vrchol ti dal nejvíc zabrat, případně došlo i na tlačenku kola ? Nebo jsi se se všemi kopci popral a zdolal je ? Tlačil jsem dost - jedna pasáž Krkaňky, pak kus na Potštejn, Studenecké skály - ty úplně celé, ale i na Velkou Deštnou, na Sendraž taky kousek po té louce. Zbytek docela šel. Já jsem spíš dálkový jezdec než vrcholový - proto dělám Korunu abych se trošku zlepšil v kopcích
 9. otázka - Kolik tipuješ, že bude držitelů VKVČ ? 40
 10. otázka - Budeš jezdit i další Koruny ? Zvažoval jsem Hanáckou, ale nejde stihnout všechno a zústanu věrný VČ.
 11. Jak by jsi celkově zhodnotil vývoj VKVČ ? Případně, co by jsi vylepšil ? Líbí se mi dobrovolnost a volnost. Hlavně bych nic moc neměnil. Snad jedině - Studenecké skály miluju, ale asi bych vrcholy s takovýmto přístupem nedával do cyklistických vrcholů - ale chápu že cyklisté na horských kolech mají možná jiný názor
 12. otázka - Zde můžeš napsat cokoliv, co by jsi chtěl, prozradit o sobě, o svých cyklo zážitcích, úspěších, plánech atd. Nebo cokoliv tě napadne. Díky všem kteří se podílí na tomhle počinu. Každý rok jezdím na kole cyklodovolenou, která má mezi 1400 a 1900 km na kole v kuse, letos je to všechno takové "jiné" a VKVČ byla velmi příjemnou náhradou který mi přesně zapadla do mých časových možností. Díky pánové. No a taky díky všem dalším cyklistům, je fajn v průběhu roku sledovat ty fotky lidí co jsou venku a sportují. Ne vždycky se dostanu k tomu to lajkovat, ale je to fajn v té záplavě různých informací na sociálních sítích sledovat pohodovou sportovní atmosféru - DÍKY .
Vojtěch Hájek