Vrchařská koruna

Východních Čech


Dvacátý sedmý držitel VKVČ 2020 - cyklistická kategorii - Honza Bačkovský

12.10.20 19:41:00
658x Zobrazeno

Zdravím všechny, pěkné datum si vybral pro zdolání posledních dvou vrcholů a to sice 10.10.2020. Tu sobotu se stal 27 držitelem VKVČ 2020 v cyklistické kategorii Honza Bačkovský z obce Předboř, za poslední dva vrcholy so vybral větrný mlýn Černilov a společný vrchol s VK Sudety Zvičinu. Na kterou další dorazil při společné jízdě s dalšími vrchaři. Sice za deště, ale i tak se mu to podařilo. K tomu mu gratuluji. Navázal tak na zisk v zimní VKVČ 2019 - 2020. Rozhovor s ním můžete přečíst zde:

 1. otázka - Které tři vrcholy tě nejvíce zaujaly ? Určitě rozhledna Velká Deštná, kterou jsem jel společně s Jirkou Košťálem z Rychnova, Studenecké skály, ze kterých je nádherný výhled od ohniště a také Polom.
 2. otázka - Měl jsi při dobývání vrcholů defekt , nebo jiný cyklistický problém ? Při dobývání se mi jen jednou dostalo ramínko přehazovačky do výpletu, ale neštěstí při malé rychlosti, takže to nebylo fatální a mohl jsem pokračovat z Anenského vrchu dál.
 3. otázka - Použil jsi při dobývání vrcholů vlak , nebo auto na přiblížení ? Nebo jsi vše ujel na kole ? Využil jsem přiblížení autem a to hned několikrát.
 4. otázka - Použil jsi při zdolávání vrcholů mtb, trek, gravel, nebo silniční kolo ? Případně můžeš napsat i značku svého kola, kol. Všechny vrcholy jsem sjel na MTB.
 5. otázka - Dobýval jsi vrcholy sám, nebo s někým ? Na Velkou Deštnou a Stonehenge u Říček mi dělal společnost Jirka Košťál, na Černilov a Zvičinu jsem jel s Danielou Dobruškou, Anežkou Faltovou a Martinem Matuškou. Zbytek vrcholů jsem absolvoval sám.
 6. otázka - Kolik km jsi najel v rámci VKVČ 2020 a jaký čas jsi strávil na kole, případně kolik jsi nastoupal výškových metrů k vrcholům ? Podle spočítaných údajů ze Stravy, byl můj nájezd za vrcholy 682,68 km, čas strávený šlapáním 43:30 hodiny a převýšení 11470m.
 7. otázka - Stáhnul sis mobilní aplikaci VK a použil jsi jí někdy ? Aplikaci nemám staženou, pro orientaci a plánování používám Mapy.cz.
 8. otázka - Který vrchol ti dal nejvíc zabrat, případně došlo i na tlačenku kola ? Nebo jsi se se všemi kopci popral a zdolal je ? Určitě jsem se s vrcholy popral dostatečně, ale už na Velkou Deštnou jsem zvolil od parkoviště kratší, kamenitou trasu plnou turistů a tam se to nedalo jet, takže se tlačilo. Také na Studenecké skály od Vlčkovi jsem kolo v lese tlačil.
 9. otázka - Kolik tipuješ, že bude držitelů VKVČ ? Jelikož jsem už 27 držitel, tak si tipnu 32.
 10. otázka - Budeš jezdit i další Koruny ? Původně jsem měl v plánu VK Sudet, ale tu již nestíhám. Snad příští rok.
 11. Jak by jsi celkově zhodnotil vývoj VKVČ ? Případně, co by jsi vylepšil ? Vrchařské koruny jsou fajn nápad, člověk má nějaký cíl a má pak spoustu zážitků. Některé vrcholy se sice budou opakovat, ale dává to prostor k zavzpomínání.
 12. otázka - Zde můžeš napsat cokoliv, co by jsi chtěl, prozradit o sobě, o svých cyklo zážitcích, úspěších, plánech atd. Nebo cokoliv tě napadne. V první řadě patří dík pořadatelům, člověk se takhle podívá na místa, kam by se jen tak nevydal.
Vojtěch Hájek