Vrchařská koruna

Východních Čech


DŮLEŽITÉ INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY

03.04.22 12:33:11
428x Zobrazeno

Aby systém www.vk-bike.eu plnil svůj účel, je třeba, aby i účastníci vyplnili ve svých profilových účtech všechny důležité náležitosti a splnili důležité úkony.

DATUM NAROZENÍ – Systém je nastaven tak, že pokud majitel profilového účtu nevyplní datum narození, je automaticky považován za neplnoletého. A jako takového jej systém uvede ve výsledkové listiny jako „anonymního uživatele“ s tím, že takový účet nebude přístupný návštěvníkům webu www.vk-bike.eu. Tzn. nikdo z veřejnosti si nebude moci prohlédnout fotky dotyčného a ani nebude znát jeho jméno či jiné osobní údaje. Datum narození každého uživatele v systému www.vk-bike.eu vidí pouze administrátoři, běžným návštěvníkům webu se zobrazí namísto data narození pouze věk.

ZVEŘEJNĚNÍ NEZLETILÝCH A MLADISTVÝCH – V případě, že majitel uživatelského nedosáhl věku 18 let, zůstává veden ve výsledkové listině jako „anonymní uživatel“ s tím, že je tento účet pro veřejnost nepřístupný. Zpřístupnit takový účet návštěvníkům webu www.vk-bike.eu a poskytnout jim tedy možnost si prohlédnout fotky dotyčného účastníky lze v administraci. Postup: V administraci klikněte vlevo nahoře na ikonu „Zpět na rozcestník“ a dostanete se na úvodní stranu. Vyberte kategorii „Účty“ a v ní vyplňte jméno neplnoletého uživatele. Následně otevřete jeho účet, kliknete na „Editovat“ a poté na „Souhlas rodičů“. Zaškrtnutím souhlasu a uložením této volby se uživatelský účet účastníka zpřístupní veřejnosti. Chráníme tímto neplnoleté účastníky. V rámci VKV vyžadujeme od rodičů vyplnění podepsaného souhlasu se zveřejněním. Dokud jej neobdržíme, zůstává jejich dítě vedeno ve výsledcích anonymně.

PŘIHLÁŠENÍ KE KATEGORII – Aby si mohl účastník nahrávat do systému www.vk-bike.eu vrcholové fotky, musí si ve svém účtu vybrat příslušnou kategorii, jíž se účastní. A v této kategorii musí kliknout na zelené tlačítko „Zapojit se“. Teprve poté může v dané kategorii a její sekci „Vrcholy“ nahrávat vrcholové fotky.

FOTOGRAFIE K ZVEŘEJNĚNÍ – V profilových účtech na www.vk-bike.eu jsou všechny fotky komprimovány, aby se předešlo zahlcení serveru. Každý účastník si ale může vybrat libovolné vrcholové foto, které se v systému uloží v originálním rozlišení. Toto foto si uloží tak, že si otevře kategorii, jíž se účastní, a vpravo v sekci „Fotografie ke zveřejnění“ provede upload. Organizátoři příslušné VK tuto „fotografii k zveřejnění“ najdou v účtech jednotlivých účastníků vždy vpravo nahoře, kde se zobrazí šedé tlačítko „Fotografie ke zveřejnění“. Pokud toto tlačítko v účtu účastníky chybí, dotyčný si fotku do účtu nenahrál.

Jan Kašpar