Vrchařská koruna

Východních Čech


Čtvrtý držitel VKVČ 2020 - cyklistická kategorie - Daniel Schindler

13.05.20 21:03:34
557x Zobrazeno

Zdravím všechny, 8.5.2020 se stal čtvrtým držitelem VKVČ 2020 v cyklistické kategorii Daniel Schindler z Chrudimě. .

Svoji jízdu po vrcholech začal zdoláním skalního útvaru Velké Hradisko a zakončil dnes na rozhledně Sendráž. Navázal tak na zisk VKVČ 2018, zimní VKVČ 2018 - 2019 a účast ve VKVČ 2019. K tomu mu gratuluji. Rozhovor s ním se můžete přečíst zde

 1. otázka - Které tři vrcholy tě nejvíce zaujaly ? Moc se mě líbili Studenecké skály a taky trail okolo Doskočilovy vyhlídky byl super. Mlýn v Černilově je moc hezký. Rozhledna na Velké Deštné je moc hezká, jen ty davy lidí nic moc.
 2. otázka - Měl jsi při dobývání vrcholů defekt , nebo jiný cyklistický problém ? Ťuk ťuk, musel jsem to zaťukat. Naštěstí žádný problém. Jediný problém byl při poslední jízdě z Mladkova do Náchoda. 95 km nahoru a dolů. Ale to nebyl problém technický, ale zdravotní. Sáhnul jsem si do rezerv, ale stálo to za to.
 3. otázka - Použil jsi při dobývání vrcholů vlak, nebo auto na přiblížení ? Nebo jsi vše ujel na kole ? Orlické hory jsem si popojel vlakem.
 4. otázka - Použil jsi při zdolávání vrcholů mtb, trek, gravel, nebo silniční kolo ? Případně můžeš napsat i značku svého kola, kol. KTM HT
 5. otázka - Dobýval jsi vrcholy sám, nebo s někým ? Jezdím sám, parťáka jsem nenašel.
 6. otázka - Kolik km jsi najel v rámci VKVČ 2020 a jaký čas jsi strávil na kole, případně kolik jsi nastoupal výškových metrů k vrcholům ? Cca 500 km celkem v pěti jízdách, ale čas a výškové metry netuším.
 7. otázka - Stáhnul sis mobilní aplikaci VK a použil jsi jí někdy ? Stáhnul, ale nepoužil. Více mě vyhovují mapy.cz
 8. otázka - Který vrchol ti dal nejvíc zabrat, případně došlo i na tlačenku kola ? Nebo jsi se se všemi kopci popral a zdolal je ? Sendraž, tam došlo na tlačenku po cca 80km v Orlických horách a poté sjezd do Náchoda k vlaku.
 9. otázka - Kolik tipuješ, že bude držitelů VKVČ ? 25
 10. otázka - Budeš jezdit i další Koruny ? V červnu budu 14 dní ve Františkových lázních, tak se chystám na Západočeskou korunu a možná ještě pár vrcholů koruny Vysočiny a v létě mě čeká Vrchařská koruna Třinecka.
 11. Jak by jsi celkově zhodnotil vývoj VKVČ ? Případně, co by jsi vylepšil ? Neměnil bych nic, jen možná vrcholy trochu blíže Chrudimi.
Vojtěch Hájek